اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
92928
1401/05/11 10:20

قصاص چشم یک زن و دو مرد

پرونده دو مرد و یک زن که در دادگاه‌های کیفری استان‌های کرمانشاه، قم و فارس به قصاص چشم محکوم شده‌اند برای تعیین تکلیف در اجرای حکم به تهران ارسال شد.

به گزارش اصلاحات پرس، یکی از این پرونده‌ها مربوط به درگیری دو زن جوان در یکی از شهرهای استان کرمانشاه بود که  سال 90 رخ داد و یکی از آنها به روی دیگری اسید پاشید که این حادثه اسیدپاشی منجر به کوری چشم راست زن جوان شد. پس از دستگیری زن اسیدپاش وی مدعی شد برای انتقامجویی اسیدپاشی کرده است که پس از اعتراف و محاکمه در دادگاه به درخواست قربانی حادثه از سوی قضات به قصاص چشم محکوم شد، این حکم در دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد.

دومین محکوم، مرد جوانی است که سال 96 در جریان درگیری، باعث کور شدن چشم راست یک مرد شده بود. قضات دادگاه استان فارس پس از محاکمه متهم حکم بر قصاص چشم وی داده و این حکم در دیوانعالی کشور تأیید شد.اما سومین محکوم مرد جوانی است که سال 97، با اسلحه شکاری در استان قم به مردی شلیک کرد و باعث کوری چشم چپ او شد.وی پس از محاکمه در دادگاه  به درخواست شاکی پرونده به قصاص چشم محکوم شد.

از آنجایی که هر سه پرونده در مرحله اجرای حکم قرار گرفته بود اما امکانات و شرایط لازم برای اجرای حکم در این سه استان وجود نداشت، هر سه پرونده برای تعیین تکلیف در نحوه اجرای حکم به استان تهران فرستاده شد تا در این باره تصمیم‌گیری شود.
 

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.