اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
93071
1401/05/24 10:40

تکذیب مرگ 5 روستایی در حمله عقرب ها

فرماندار ویژه شهرستان میناب، خبر مرگ 5 نفر بر اثر حمله عقرب‌ها را تکذیب کرد.

به گزارش اصلاحات پرس، از شنبه شب اخباری در فضای مجازی مبنی بر هجوم عقرب‌ها به روستای چاهنان از توابع بخش سندرک میناب منتشر و دست به دست شد.مجید سلحشور فرماندار شهرستان میناب در این باره گفت: به‌دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر جان‌باختن 5 نفر بر اثر نیش عقرب، مسأله را مورد بررسی قرار دادیم و مشخص شد این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد در روستای چاهنان تنها 12 مورد گزش عقرب گزارش شده که هیچکدام فوت نشده‌اند.

سلحشور خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون در بخش سندرک 135 مورد گزش عقرب داشتیم که تنها یک نفر فوت شد.

بر اساس گزارش روزنامه ایران، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این باره گفت‌: از شهرستان میناب و بخش سندرک از سوی مراکز درمانی و بهورزان روستایی گزارشی مبنی بر فوت افراد به وسیله نیش عقرب نداشته‌ایم. به محض اطلاع یک تیم نظارتی و کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به منطقه اعزام شدند تا وضعیت را بررسی کرده و گزارش خود را ارائه دهند.

نوروزیان گفت: در مراکز درمانی سرم عقرب به میزان کافی وجود دارد و فرد با هر نوع عقربی مورد گزش قرار گیرد با همان سرم قابل درمان است و از این‌رو مشکلی وجود ندارد. روستای چاهنان هر ساله با شخم زدن زمین‌ها با هجوم عقرب‌ها مواجه است و امسال با توجه به شرایط بارش‌ها این وضعیت بدتر شده و عقرب‌های بیشتری وارد روستا شده‌اند. روز دوشنبه گزارش جامع کار‌شناسان اعزامی به دست ما خواهد رسید و این مسأله از طریق رسانه‌های رسمی به شکل مطلوب‌تری اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.