اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
96499
1401/06/30 09:55

نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد «شناور» شد

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرای فاز اول طرح شناور شدن نرخ کرایه تاکسی‌ها از فرودگاه مهرآباد خبر داد.

به گزارش اصلاحات پرس، اسماعیل بیگی با بیان اینکه از روز گذشته سه شنبه ۲۹ شهریورماه جاری، نرخ کرایه تاکسی های مهرآباد شناور شده است، گفت: در نظر داریم کم کم این نرخ شناور به تاکسی های خطی تسری یابد.

وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، در مورد نحوه شناور شدن نرخ کرایه ها با بیان اینکه بارکدهای دو بعدی طراحی شده که مسافران می توانند بصورت الکترونیک کرایه را پرداخت کنند، افزود: بر اساس این طرح، پرداخت کرایه در زمان اوج سفر با زمان عادی متفاوت است و نرخ کرایه در زمان معمول که اوج سفرها و ترافیک نیست، کمتر است.

اسماعیل بیگی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر نرخ کرایه شناور تا سقف ۳۰ درصد می‌تواند  افزایش یابد، البته این بدین‌ معنا نیست که در همه سفرها این افزایش ۳۰ درصد اعمال می‌شود؛ بلکه در ساعت ۱۶ با توجه به الگوی سفر ۱۰ درصد افزایش یابد یا مثلا در ساعت ۱۸، نرخ کرایه ۲۵ درصد افزایش یابد.

بر اساس گزارش ایسنا، شورای شهر تهران در حین بررسی لایحه تعیین نرخ کرایه تاکسی برای سال ۱۴۰۱ به شهرداری تهران اجازه داد که در مدت شش ماه با ایجاد زیرساخت های الکترونیک، در زمان اوج ترافیک نسبت به شناور کردن نرخ کرایه تا ۳۰ درصد اقدام کند.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.