اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
97895
1401/08/01 10:41

قرمزها نه امیدی به کاهش حکم فیفا دارند، نه پول!

باشگاه پرسپولیس در چند سال اخیر در هر زمان که خواسته از لحاظ مالی به وضعیت خود سر و سامان دهد با شکایت نفرات خارجی مواجه شده است. شکایت‌هایی که این باشگاه را محکوم به پرداخت رقم های سنگین کرده است.

به گزارش اصلاحات پرس، دو فصل پیش مدیریت باشگاه پرسپولیس مجبور شد نزدیک به یک میلیون دلار برای پرداخت طلب برانکو و دستیارانش هزینه کند آن هم در مقطعی که این تیم راهی مرحله یک-چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شده بود. فصل پیش هم پنجره نقل و انتقالات زمستانی پرسپولیس به خاطر شکایت گابریل کالدرون بسته شد و این باشگاه برای پرداخت طلب این مربی مجبور شد از فدراسیون فوتبال 10 میلیارد تومان قرض کند. طلب کالدرون و دستیارانش هم حدود یک میلیون دلار بود. در همین فصل سرخپوشان در پرونده ماریو بودیمیر هم محکوم شدند که حدود نیم میلیون دلار هم در این پرونده هزینه کردند.

برای فصل جاری هم باشگاه پرسپولیس مشابه چنین اتفاقی را به زودی تجربه خواهد کرد. پرونده شکایتی بوژیدار رادوشویچ که این باشگاه را به پرداخت 900 هزار یورو محکوم کرده است به‌زودی در دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد. به گفته رضا درویش این دادگاه عالی 18 آبان برگزار خواهد شد و به‌نوعی محکومیت سرخپوشان در این پرونده قطعی است. هرچند بردن این پرونده به داگاه عالی فیفا خودش بیش از یکصد هزار یورو برای باشگاه پرسپولیس هزینه خواهد داشت. موردی که برای پرونده شکایتی برانکو هم اتفاق افتاده و به تازگی گریبان‌گیر مدیریت فعلی این باشگاه هم شده است.
رضا درویش امیدوار است که در دادگاه عالی با ارائه مدارکی دو قسط پرداختی به رادوشویچ را از طلب‌شان کم کنند. هرچند در این زمینه پرسپولیس مدرک معتبر ندارد و یک بار هم فیفا آنها را رد کرده است. چنانچه دادگاه عالی این مدارک را کم کند عددی کمتر از یکصد هزار یورو از مبلغ 900 هزار یورو کم خواهد شد. ضمن اینکه رادوشویچ قراردادی 40 هزار یورویی با تیم جدیدش امضا کرده که این مبلغ هم از طلبش از پرسپولیس کم می شود.

بر اساس گزارش فرهیختگان، اما آنچه مشخص است باشگاه پرسپولیس برای پرداخت طلب رادو مشکل مالی دارد و اگر در این مورد دیر عمل کند آن وقت پنجره نقل و انتقالاتش هم بسته خواهد شد. مشکلی که شاید باعث شود باشگاه پرسپولیس نتواند مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کند. با این تفاسیر مشکل باشگاه پرسپولیس آنقدر بزرگ است که از حالا فکر مدیران این باشگاه را حسابی درگیر کند. در کنار این جریمه سنگین باشگاه پرطرفدار چند پرونده شکایتی داخلی دیگر هم دارد، در شرایطی که رقم قرارداد بازیکنان و مربیانش به طرز چشمگیری نسبت به فصل قبل افزایش پیدا کرده است.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.