اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
99048
1401/08/12 09:33

شهرداری باید سرانه‌های حذف شده را جبران کند

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در مورد خروج یک محله در منطقه 18 از طرح کمر بند فضای سبز گفت: شهرداری باید سرانه های حذف شده را جبران کند.

به گزارش اصلاحات پرس، مهدی عباسی در مورد خروج محله مسلمین در منطقه ۱۸ با ۱۳۱ پلاک ثبتی از طرح کمربند سبز تهران، افزود: قانون این اختیار را داده است که اگر مکانی در طرح‌های مدیریت شهری دچار آسیب و خسارت ناشی از اجرای طرح‌ها شد، نسبت به جبران آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه بخش‌هایی از شهر بر اساس طرح تفصیلی و جامع به عنوان سرانه شهری تعریف شدند، ادامه داد: ممکن است محله یا بخشی از شهر در طرح جامع و تفصیلی به عنوان سرانه تعریف شده باشند؛ اما این تعریف با واقعیت اجتماعی و اقتصادی شهر همخوانی نداشته باشد و از سوی دیگر سال‌های زیادی است که املاک واقع در طرح‌های شهری در انتظار تملک بودند و حتی اجازه تعمیرات به این املاک داده نمی‌شد.

بر اساس گزارش ایسنا، عضو شورای شهر تهران افزود: البته اگر شهرداری می‌خواهد محله یا قسمتی از شهر را از طرح خارج کند باید جایگزین آن را مشخص کند و برای رفع مشکل مردم با اینکه طرح‌های شهری را تغییر می‌دهیم؛ اما باید سرانه‌هایی که حذف شده، جبران شود.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.