اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
از تاریخ
هدیه%20روس‌ها%20و%20پهلوی‌ها%20به%20زائران%20امام%20هشتم

43 سال قبل؛

هدیه روس‌ها و پهلوی‌ها به زائران امام هشتم

حرم رضوی یک روز به بهانه تاسیس ژاندارمری خزانه، یک روز در اعتراض به سر گذاشتن کلاه پهلوی و به تن کردن لباس متحدالشکل و یک روز به دلیل لو رفتن جاسوس محمدرضا شاه بین زائران، گلوله باران شد و فاجعه مسجد گوهرشاد رقم خورد و روز دیگر با بمب‌گذاری منافقان، زائران رضوی به خاک و خون کشیده شدند و حرم هتک حرمت شد.

علامه‌ای%20که%20سه%20فرزندش%20در%20نوزادی%20جان%20سپردند

سالگرد درگذشت آیت‌الله طباطبایی؛

علامه‌ای که سه فرزندش در نوزادی جان سپردند

علامه‌ای که لقب قاضی را نپذیرفت و «طباطبایی» را زیبنده خود کرد، 39 سال با همسرش عاشقانه زندگی کرد و سه فرزندش در نوزادی و کودکی جان سپردند. او 10 سال از عمرش را صرف بیل زدن و آبادانی زمین‌های کشاورزی روستا کرد و نوشتن ماندگارترین اثر مکتوب تاریخ را بعد از 17 سال به پایان رساند.

مــظــنــون%20بــه%20تــنــدروی‌

نگاهی به حیات سیاسی محمد منتظری؛

مــظــنــون بــه تــنــدروی‌

آنچه تحت عنوان تندروی در ادبیات سیاسی شناخته می‌شود، نسبت به شرایط گوینده و شرایط فرد منتسب‌شده به این لقب متفاوت است.

جریان%20حذف%20شرط%20«مسلمان%20بودن»%20از%20انتخابات%20و%20نامه%20اعتراضی%20امام

رونوشتی از خاطرات صادق خلخالی/بخش چهارم

جریان حذف شرط «مسلمان بودن» از انتخابات و نامه اعتراضی امام

صادق خلخالی در بخشی از خاطرات خود نوشته است:«...آنها شرط مسلمان بودن را برای انتخاب کننده و انتخاب شونده حذف کرده و به جای قسم به قرآن، قسم به کتاب آسمانی را گذاشته بودند یعنی دیگر قرآن در این کشور به عنوان تنها کتاب آسمانی به رسمیت سناخته نمیشود بلکه، مانند کتاب های دینی دیگر است. دولت می خواست بگوید که اصولا اسلام دین رسمی کشور نیست و گویا دین هیچگونه رسمیت ندارد!»

سر%20به%20تیرهِ%20تراب%20گذاشت%20و%20یارش%20از%20دَر%20نیامد

هفتمین روزِ درگذشت پروین خلیلی؛

سر به تیرهِ تراب گذاشت و یارش از دَر نیامد

169 روز قبل از به ثمر رسیدن جوانترین انقلاب سیاسی قرن بیستم در حالی از همسرش خداحافظی کرد که رهبر معدوم لیبی رسما شوهرش را دعوت کرد. همسر و دو دوستش پنج روز بعد از ورود به لیبی برای همیشه سر به نیست شدند و او بیش از 43 سال چشمش به در خشک شد اما خبری از یارش نشد که نشد و او در حسرت دیدار یار، سر به تیرهِ تراب گذاشت.

رحلت%20آیت‌الله%20بروجردی%20و%20مطرح%20شدن%20امام؛%20خلخالی%20از%20تشییع%20جنازه%20پرحاشیه%20بروجردی%20می‌گوید

رونوشتی از خاطرات صادق خلخالی/بخش سوم

رحلت آیت‌الله بروجردی و مطرح شدن امام؛ خلخالی از تشییع جنازه پرحاشیه بروجردی می‌گوید

صادق خلخالی در بخشی از خاطرات خود نوشته است:«شریف امامی در آن زمان نخست وزیر بود. ما پرسیدیم: این جوان هایی که از مردم پذیرایی می کنند، چه کسانی هستند؟ جواب داده شد که: همگی از اعضای سازمان امنیت می باشند که برای سانسور امور، در ایجاد گرد آمده اند چه بگوییم که منزل آقای بروجردی را پس از مرگ ایشان سازمان امنیت کاملا تحت مراقبت گرفته بود.»

نوجوان%2016%20ساله%20شکم%20سید%20عبدالکریم%20را%20درید

چهل سال قبل در چنین روزی؛

نوجوان 16 ساله شکم سید عبدالکریم را درید

نوجوان 15-16  ساله حاج آقا را از پشت بغل کرد و چند لحظه بعد نارنجک منفجر شد. خون زیادی روی در و دیوار پاشید و همه جا پر از دود و آتش شد. حاج آقا روی زمین افتاد و شکمش به طرز دل خراشی شکافته شد.

حمله%20تروریست%20ها%20به%20محراب

سالروز ترور آیت الله سید اسدالله مدنی؛

حمله تروریست ها به محراب

تروریست، عرب و عجم نمی شناسند. خاضعانه ترین حالت انسان در برابر معبود را به بهترین فرصت برای قتل عام بزرگمردان تاریخ جهان و به خاک انداختن آنان بدل می کند. عبدالرحمن ابن ملجم، امام اول شیعیان مولا علی(ع) را در سجده نماز با ضربه شمشیرِ مسموم به سر و مجید نیکو عضو گروهک تروریستی منافقین آیت الله سیداسدالله مدنی تبریزی را با انفجار نارنجک دستی در قیام نماز تکه تکه کرد.

تکوین%20مبارزات%20در%20قم؛%20اختلاف%20امام%20با%20آیت%20الله%20بروجردی%20از%20زبان%20خلخالی

ازتاریخ؛ رونوشتی از خاطرات صادق خلخالی/بخش دوم

تکوین مبارزات در قم؛ اختلاف امام با آیت الله بروجردی از زبان خلخالی

صادق خلخالی در بخشی از خاطرات خود نوشته است: «یکی از مسائلی که موجب می شد امام از بیت آقای بروجردی فاصله بگیرد، این بود که اطرافیان آقای بروجردی نمی خواستند که آقای بروجردی در مورد کارهای خلاف شرع و دین شاه، زبان به اعتراض بگشاید. اطرافیان آقای بروجردی با مرحوم نوّاب و واحدی، سرسختانه مخالف بودند. آنها با آیت الله کاشانی نیز مخالف بودند.»

کاسه%20کوزهِ%20انگلیس%20را%20بهم%20زد%20و%20برکنار%20شد

روایتی از دومین شکست نظام مردم سالاری در ایران؛

کاسه کوزهِ انگلیس را بهم زد و برکنار شد

دومین شکست نظام مردم سالاری در ایران بعد از نزاع مشروطه خواهان و مشروعه خواهان و ناکام ماندن مشروعه خواهان به وقوع پیوست و دولتش سرنگون شد. همانطور که 33 سال قبل، بساط نهضت مشروطه با کودتا به دست رضا پهلوی برچیده شد، مصدق نیز با طراحی عملیات «آجاکس» توسط ام آی 6 و سیا و با میدان داری لات و لوتهای چاله میدان و درخونگاه و مولوی و حمایت کودتاچیان نظامی گارد ویژه سلطنتی محمدرضا شاه پهلوی، سرنگون شد.

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.